#Susipažink su Rainbow Kitten Surprise

Muzikinis terminas „alternatyva” gimė 1980-aisiais. Tada alternatyva apibūdino grupes, dažniausiai atliekančias pankroką ir netelpančias į tuometinės popmuzikos rėmus. Pavadinimas „alternative“ atsirado ne iškart. Jungtinėse Valstijose tokia muzika buvo vadinama „koledžo roku“ – ją labai mėgo studentai ir ji buvo transliuojama daugiausia koledžų radijo stočių bangomis. Britanijoje tokia muzika buvo (ir vis dar yra) vadinama indie. Kaip muzikos žanras alternatyvus rokas susideda iš kelių srovių, tokių kaip grunge, Britpop, gothic rock, indie pop. Nors tai – vis dar rokas, tačiau jame skamba regio, džiazo užuominos. „The New York Times” 1989 metais pareiškė, jog šis žanras yra „gitaros muzika, atliekama „poveriais”, skambiais rifais, gaudžiančiais susiliejančiais garsais ir neįsivaizduojamas be vokalisto spiegimo“, bet kadangi Rainbow Kitten Surprise yra alternatyvaus indie roko grupė, jų muzikos stilius yra kur kas švelnesnis ir melodingesnis.

Kaip susikūrė grupė?


Grupė susikūrė 2013-aisiais, kai Samas Melo ir Darrikas Keleris sugalvojo pradėti rašyti ir kurti dainas savo malonumui. Po pirmojo savo albumo „Mary“, kuris buvo įrašytas universiteto bendrabuty, jie nusprendė pridėti daugiau instrumentalo ir žmonių į grupę. Taip prisijungė dar trys: Ethanas Goodpasteris (elektrinė gitara), Džesas Haney (būgnai) ir Čharlis Holt (bosai).


Grupės pavadinimo atsiradimas – gana vaikiškas ir juokingas. Rainbow Kitten Surprise turėjo dalyvauti gyvame renginyje ir jiems labai reikėjo pavadinimo. Vienas iš grupės narių draugų buvo ką tik po operacijos, ir paklaustas idėjų dėl pavadinimo, jis pasiūlė „Rainbow Kitten Surprise“. Nors dėl idėjos kilo juoko, atsižvelgus į tokį unikalų kūrybos stilių grupei puikiai tiko ir toks originalus, netradicinis pavadinimas.

Apie ką jų kūryba?


Dauguma jų dainų yra apie psichologinę žmogaus sveikatą, religiją, priklausomybes, meilę ir skyrybų skausmą. Iš esmės jų muzika apie tai, kas žmogų daro žmogumi, gyvenimo prasmės radimą įvairiose situacijose bei pilną savo potencialo išnaudojimą. Melo ir Hold yra LGBTQ+ bendruomenės nariai, tad keliose dainose atskleidžiama ir savo seksualinės orientacijos atradimo tema. Tokios gilios dainų prasmės ir būdas, kaip grupės nariai perteikia tekstą, sukuria labai jaukią atmosferą klausytojui – dažnas jų kūrybą apibūdina kaip savo „saugią vietą”.

Straipsnio autorė @_demestre_

Viršus