Šiais laikais tatuiruotės – labai populiarus savirealizacijos menas. Tačiau, nors daug kam teko pajusti besiskverbiančių adatėlių jausmą, ar susimąstėte, kaip tatuiruotės išvis atsirado?
Šiais laikais tatuiruotės – labai populiarus savirealizacijos menas. Tačiau, nors daug kam teko pajusti besiskverbiančių adatėlių jausmą, ar susimąstėte, kaip tatuiruotės išvis atsirado? Jeigu ne, bandysiu patenkinti tiek jūsų, tiek savo pačios smalsumą.
Visų pirma, tatuiruočių pavadinimas kilo iš polinezietiško žodžio tatau. Angliškas žodžio terminas tattoo pirmą kartą buvo paminėtas kartu su Džeimsu Kuku keliavusio botaniko Džozefo Bankso dienoraštyje, kuriame jis tatuiravimą ir jo reikšmę aprašė taip: „Dabar turėčiau paminėti būdą, kuriuo jie (polineziečiai) pažymi save neištrinamai, kiekvienas iš jų yra pažymėtas priklausomai nuo jo humoro ar būdo.“ Vėliau, kai Kukas iš kelionės grįžo ištatuiruotas, Europoje pasklido ne tik terminas, bet ir pačios tatuiruotės.
Manoma, kad pirmosios tatuiruotės atsirado jau vėlyvajame Akmens amžiuje. Buvo rasti rezervuarai, kuriuose aptikta molinių ir akmeninių figūrėlių su graviūromis, reprezentuojančiomis pirmąsias tatuiruotes. Šios figūros buvo dekoruotos įvairiais geometriniais raštais, kurių pagrindą sudarė linijos bei taškeliai. Nors tokie įrodymai neįtikina iki galo, tačiau jau galima numanyti, kad žmonės pasidabindavo kūnus rašalu.
Konkretūs tatuiruočių egzistavimo įrodymai rasti 3300 m. prieš mūsų erą mirusios mumijos palaikuose. Vėliau buvo nustatyta, kad ši mumija (kuri puikiai išsilaikiusi, nes buvo užšaldyta lede) – buvęs karys Ecis (Otzi). Ant jo kūno rastos kelios mėlynos tatuiruotės, lygiagrečios linijos palei stuburą ir kulkšnis bei kryžiaus tatuiruotė ant vieno kelio. Mokslininkai neišsiaiškino šių tatuiruočių prasmės, bet daromos prielaidos, kad tai galėjo būti randų pasekmė ar būdas identifikuoti asmenį. Ecio kūno žymės laikomos karinio tatuiravimo pradžia.
Tiek pradžiai. Toliau tatuiruočių istorijos taku keliausiu kitame įraše.
Straipsnio autorė @_demestre_
Iliustracijos autorė @_g.part