Muzikos terapija

Muzikos terapija – tai sistemingas, tikslingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, naudodamas meną bei terapinius santykius, padeda klientui atgauti arba palaikyti fizinę, psichinę, socialinę bei dvasinę sveikatą.

Gyvename neramiais laikais, kuomet reikia atkreipti dėmesį į mūsų psichologinę ir emocinę sveikatą. Vienas iš būdų ja pasirūpinti – tai muzikos terapija, apie kurią šiandien papasakosiu šiek tiek plačiau.

Muzikos terapija – tai sistemingas, tikslingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, naudodamas meną bei terapinius santykius, padeda klientui atgauti arba palaikyti fizinę, psichinę, socialinę bei dvasinę sveikatą. Šis mokslas jungia psichologiją, sociologiją, muzikos filosofiją ir mediciną.

Per muzikos terapiją problemos suprantamos ir išreiškiamos trimis būdais: protiškai, fiziškai bei emociškai. Neišsakyti ar net neįsisąmoninti veiksmai ilgainiui kelia psichologinius sunkumus ar net ligas – pavyzdžiui, depresiją. Muzika leidžia su šiomis emocijomis atrasti ryšį, o terapeutas padeda jas suvokti bei išreikšti.

Kai paauglys išgyvena įvairias emocines problemas (pvz., tėvų skyrybas), jam gali padėti grojimas būgnais. Gali kilti abejonė – kaip padės atliekama agresyvi muzika? Tačiau toks emocinis ir fizinis išsikrovimas paaugliui gali būti naudingas. Terapeuto vaidmuo terapijos metu yra sukurti saugią erdvę, kurioje galima laisvai reikšti įvairias emocijas, palaikyti psichologiškai – visa tai išreiškiama per grojimą kartu.
Iš pradžių gali būti baisu imti naują, neaiškų instrumentą, gali apimti abejonės dėl nežinios, kaip juo groti, kilti mintys, kad kiti juoksis. Tačiau terapijos esmė yra ne taisyklingai sugrotos natos, o emocijų išlaisvinimas. Kartais norint išgirsti ir suprasti kitą neužtenka vien žodžių. Tuomet į pagalbą ateina muzika.

“Muzikos terapijos metu grojame savo gyvenimą, o muzikos terapeutas padeda tą melodiją išgirsti ir suprasti.” – Nerdinga Letulė

Straipsnio autorė @_demestre_
Iliustracijos autorė @evelina.jasinskaite

Viršus